Pošta upomíná deset tisíc neplatičů televizních poplatků

Pošta upomíná deset tisíc neplatičů televizních poplatků

Zakázku na dodávku inkasních služeb Česká televize vypsala již v roce2013, projekt firmy spustily až letos. Pošta již v minulých letech podobně vymáhala poplatky pro Český rozhlas. Z 12 tisíc oslovených dlužníků dluh zaplatila polovina.

„ČT a pošta si od zapojení služby DINO do této agendy slibují individuální způsob řešení a především omezení počtu možných soudních sporů i exekucí, jejichž náklady významně navyšují dlužnou částku. Těm se nyní mohou vyhnout zejména ti, kteří se ocitli v dočasné platební neschopnosti nebo na povinné platby jednoduše zapomněli,“ uvedl mluvčí pošty Matyáš Vitík. Výše koncesionářského poplatku je 135 Kč měsíčně.

Pokud dostane dlužník od České pošty dopis DINO, ve kterém je o závazku detailně informován, může na nejbližší poštovní pobočce svůj závazek uhradit, případně tak učinit bezhotovostně. Současně služba DINO zajistí opakované upomínání dlužníka poštovním doručovatelem nebo i bezplatné zaslání dopisu DINO na aktuální doručovací adresu poplatníka v případě, že se na původní adrese nezdržuje a Česká pošta zná jeho aktuální kontaktní adresu.

Pošta provozuje službu DINO od roku 2012 a od té dobyDINO řešilo stovky tisíc pohledávek pro desítky podniků. V minulosti například vymáhala pokuty za 700 milionů Kč od více než 100 tisíc černých pasažérů pražského dopravního podniku.

 

Vladimír Nováček

> Detail
Jaroslav Jankrle

> Detail
Šimon Kubišta

> Detail